وبلاگ آرتا پرواز

بلیط هواپیما تهران سنندج و روستای تاریخی پلنگان

سنندج شهری زیبا و خوش آب و هوا است که در استان کردستان واقع شده است و مرکزیت این استان را دارد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید بلیط هواپیما سنندج را می توانید از مراکز معتبری از جمله آژانس های هواپیمایی و سایت های اینترنتی معتبر تهیه کنید و یا به صورت زمینی سفر کنید. یکی از دیدنی های زیبای این استان روستای پلنگان است که با چشمه های پر آبش در نزدیکی اورامان واقع شده است.

بلیط هواپیما تهران سنندج برای سفر

فرودگاه سنندج در جنوب غربی این شهر واقع شده است و در ابتدای جاده سنندج به کرمانشاه است که اولین پرواز این فرودگاه بین المللی در سال ۱۳۵۰ انجام گردیده است. فاصله این فرودگاه تا شهر ۱۱ کیلومتر است. برای خرید بلیط هواپیما تهران سنندج می توان از طریق آژانش های هواپیمایی بسیاری اقدام نمود و یا می توانید از بلیط های چارتری استفاده کنید.

قیمت بلیط هواپیما سنندج از حدود ۸۰٬۰۰۰ تومان شروع و تا حداکثر قیمت حدود ۴۳۰٬۰۰۰ تومان می رسد که متناسب با فصول مختلف سال و تعطیلات این تنوع قیمت نیز وجود دارد. هتل هایی که برای اقامت در این شهر نیز پیشنهاد می شوند می توان به هتل های فرهنگیان، شادی و جهانگردی اشاره نمود که هر یک فاصله زیادی تا فرودگاه ندارند.

روستای پلنگان در استان کردستان

روستای پلنگان در ۵۷ کیلومتری شهرستان کامیاران است که این شهر در استان کردستان واقع شده است. بنیاد این روستا در دوره سامانیان پی ریزی شده است که آن را می توان از سبک معماری روستا متوجه شد. در روستای پلنگان بقایایی از آتشکده قدیمی وجود دارد که بیان کننده قدمت طولانی این روستا است. ساختار خانه های این روستا به صورت پلکانی است و دارای طبیعتی بکر می باشد که آبشارها و چشمه های فراوان و طبیعت سرسبز آن نمایانگر این امر می باشد.

از آثار تاریخی که می توان در روستای پلنگان به آن اشاره نمود قلعه پلنگان، بقایایی از مساجد قدیمی و کورستان قدیمی این روستا می باشد. هنگام سفر به سنندج از بازدید این روستای تاریخی  غافل نمانید چرا که آب و هوای بسیار مطبوع آن لذت بخش است. می توانید بلیط هواپیما تهران سنندج را برای سفر به این نقطه از یکی از آژانس های هواپیمایی تهیه کنید و یا از تورهای گردشگری که شما را به دیدن این نقاط زیبا دعوت می کنند استفاده کنید.