وبلاگ آرتا پرواز

| بلیط هواپیما تهران | فرودگاه مهرآباد تهران و پروازهای قابل انجام از این فرودگاه

اطلاعاتی کامل درباره بلیط هواپیما تهران

با خرید بلیط هواپیما تهران به پایتخت ایران که 730 کیلومتر مربع مساحت دارد، خواهید رفت. از آنجا که در این شهر فعالان صنعتی زیادی هستند و ساختار اداری در آن متمرکز است، عده زیادی در روزهای مختلف خواهان خرید بلیط هواپیما تهران هستند و هدف های مختلفی را نیز دنبال می کنند. در این مقاله به بررسی خرید بلیط هواپیما تهران خواهیم پرداخت تا آگاهی لازم در این زمینه را داشته باشید.

بلیط هواپیما تهران

خرید بلیط هواپیما تهران را به صورت اینترنتی می توان انجام داد. با مراجعه به سایت خرید بلیط ابتدا مبدأ و مقصد خود را مشخص کنید که مقصد شهر تهران خواهد بود و مبدأ شهری است که سفر از آنجا آغاز می شود. هم چنین اینکه بلیط یک طرفه و یا دو طرفه باشد را مشخص کنید و برای تعیین قیمت بلیط نوع مسافر که بزرگسال، کودک و یا نوزاد می باشد را تعیین کنید زیرا نرخ بلیط برای این رده های سنی متفاوت است. بعد از اینکه گزینه جستجو را زدید انواع بلیط ها به نمایش در می آید که ایرلاین و ساعت حرکت متفاوتی دارند و هر کدام قیمت خاصی دارند. با توجه به هزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما تهران در نظر گرفته اید خرید را انجام دهید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران

تهران به صورت کلی آب و هوای گرم و خشکی دارد و تنها در قسمت های شمالی خود آب و هوای خنک تری دارد. از این رو اینکه چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما تهران مناسب باشد مشخص نیست و بستگی به هدفتان از سفر خواهد داشت. از آنجا که ساعت اداری کم است و حجم ترافیک بالا است بهتر است آن را در ساعات ابتدایی روز خریداری کنید. برای خرید بلیط ارزان تر اوایل هفته و روزهای غیر مناسبتی را انتخاب کنید.

قیمت بلیط هواپیما تهران

قیمت بلیط هواپیما تهران با توجه به زمان سفر و شرکت هواپیمایی متفاوت خواهد بود. شرکت های هواپیمایی به دلیل کلاس های پروازی متفاوت، قیمت متفاوتی دارند و خدمات متنوعی را به مسافر ارائه می دهند. با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید در هنگام خرید بلیط هواپیما تهران به نوع ایرلاین و کلاس پروازی آن که بیزینس و یا اکونومی می باشد دقت کنید، زیرا تفاوت های زیادی در قیمت خواهند داشت. سفر در روزهای مناسبتی سبب افزایش قیمت بلیط هواپیما تهران خواهد شد و بالعکس روزهای کم مسافر قیمت بلیط هواپیما تهران را با کاهش روبه رو می کند.

نکات مورد توجه در زمان خرید بلیط هواپیما تهران

در زمان خرید بلیط هواپیما تهران باید توجه داشته باشید که این امکان وجود دارد که بلیط را بر اساس قیمت و یا ایرلاین جستجو کنید و بدین گونه بلیط هایی که مدنظرتان است به نمایش در می آید. امکان خرید خدماتی نظیر ترانسفر فرودگاهی، بیمه و یا تشریفات دیگر در زمان خرید بلیط هوایپما تهران وجود دارد، بلیط در دو نوع سیستمی و یا چارتری قابل ارائه است. با خرید بلیط هواپیما تهران به ساعت آن توجه داشته باشید و یک ساعت قبل از پرواز در گیت مسافران حضور پیدا کنید و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید تا مشکلی برای پرواز به وجود نیاید.

نحوه خرید بلیط هواپیما تهران

بلیط هواپیما تهران را به صورت حضوری و یا اینترنتی می توانید خریداری کنید اما به دلیل پرتردد بودن این مسیر گاهی اوقات بلیط آن کمیاب می شود، از این رو بهتر است که خرید آن را اینترنتی انجام دهید تا آن را سریع تر جستجو و رزرو نمایید و در زمان و هزینه تان صرفه جویی شود. با این روش در هر زمان و هر مکان قادر به خرید بلیط هواپیما تهران خواهید بود.

فرودگاه مهرآباد تهران

دو فرودگاه بین المللی در تهران وجود دارد که یکی از آن ها فرودگاه مهرآباد و دیگری فرودگاه امام خمینی (ره) نام دارد. تأسیس فرودگاه مهرآباد در سال 1317 بوده است و فرودگاهی قدیمی و مهم به شمار می آید. در فرودگاه مهرآباد سامانه های آی ال اس و دی او آر وجود دارند و 3 باند پرواز را در آن خواهید دید. این فرودگاه نزدیک به 12 میلیون مسافر را سالانه پذیرش می کند از این جهت توانسته است اولین فرودگاه در کشور شود. تعداد مسافرانی که فرودگاه مهرآباد جا به جا می کند از فرودگاه امام خمینی (ره) دو برابر بیشتر است.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

پروازهای قابل انجام از فرودگاه مهرآباد

تمام پروازهای داخلی و خارجی تهران قبل از اینکه فرودگاه امام خمینی (ره) تأسیس شود در فرودگاه مهرآباد صورت می گرفت. این فرودگاه توانسته است در ایران به عنوان مهم ترین پایانه حمل و نقل محسوب شود. انتقال پروازهای بین المللی فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) از آبان سال 1386 صورت گرفته است. در فرودگاه مهرآباد ایرلاین های متفاوتی از جمله شرکت هواپیمایی اترک، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی ایران ایر، شرکت هواپیمایی کیش ایر، شرکت هواپیمایی قشم، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، شرکت هواپیمایی آنا، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی معراج و شرکت هواپیمایی تابان به شهرهایی چون تبریز، شیراز، سنندج، خرم آباد، مشهد، اصفهان، کیش، شهرکرد، کرمان، کرمانشاه، ساری، زابل، سیرجان، طبس، همدان، بندرعباس، گچساران، رشت، ایلام، رفسنجان، فارس، یزد، ارومیه، سهند، بجنورد، آبادان، بم و … را انجام می دهند.