وبلاگ آرتا پرواز

اطلاعات کلی در مورد زمان حضور در فرودگاه بر اساس زمان موجود بر روی بلیط هواپیما

بر روی بلیط هواپیما اطلاعات و زمان دقیق پرواز شما یادداشت شده است، حتماً به آن توجه کنید. قبل از زمان پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. استفاده از وسایل نقلیه عمومی و همچنین وسایل نقلیه شخصی برای رسیدن به فرودگاه مزایا و معایب خود را دارد.

سفر با هواپیما

 امروزه سفر با هواپیما یک گزینه خوب، به‌ویژه برای سفرهای خارجی محسوب می‌شود. زیرا با استفاده از هواپیما در مدت‌زمان کوتاهی می‌توانید به مقصد خود برسید. به همین دلیل ضروری است بلیط هواپیما را زودتر رزرو کنید. تمامی اطلاعات سفر شما بر روی بلیط هواپیما  موجود می‌باشد. در صورتی که در تشخیص اطلاعات موجود بر روی بلیط هواپیما  با مشکل مواجه شوید، حتماً با همکاران فروش بلیط در تماس باشید. قبل از حضور در فرودگاه از بلیط هواپیما پرینت بگیرید زیرا ارائه بلیط هواپیما هنگام حضور در فرودگاه ضروری می‌باشد. مسئولان بلیط هواپیما را بررسی می‌کنند و صحت آن را تائید می‌کنند. به همراه داشتن کارت شناسایی در کنار بلیط هواپیما نیز ضروری است. زیرا برای تطبیق اطلاعات بر روی بلیط هواپیما  با کارت شناسایی ، همراه داشتن آن الزامی است.

زمان مراجعه مسافرین به باجه‌های پذیرش چه ساعتی است؟

زمان مراجعه به باجه‌های پذیرش بسیار مهم می‌باشد به‌طوری‌که اگر شما در زمان مناسب در فرودگاه نباشید ممکن است پرواز خود را از دست دهید. حتماً به بلیط هواپیما خود قبل از سفر توجه کنید در بلیطهواپیما شما می‌توان زمان دقیق پرواز خود را مشاهده کنید. و با توجه به آن زودتر در فرودگاه حضورداشته باشید. آنچه توصیه می‌شود در مدت‌زمان حضور در فرودگاه این است که برای پروازهای خارجی حتماً 3 ساعت قبل از زمان پرواز به باجه‌های پذیرش مراجعه کنید و برای پروازهای داخلی این مدت‌زمان 2 ساعت می‌باشد. حتماً این موارد را در سفرهای پروازی خود رعایت کنید تا یک سفر بی‌دردسری داشته باشید. در صورت وجود هر مشکل نیز از مسئولان فرودگاه کمک بخواهید بی‌شک آن‌ها شمارا به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

چرا باید 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشیم؟

از مهم‌ترین دلیل اینکه باید زودتر در فرودگاه حضورداشته باشید این است که با توجه به تشریفات فرودگاه‌ها و مراحلی که شما باید قبل از سفر باید طی کنید بسیار زمان‌بر است. عموماً توصیه می‌شود که زودتر و به مدت 2 ساعت از قبل در فرودگاه حضورداشته باشید. زیرا شما قبل از وارد شدن به هواپیما باید مراحلی را طی کنید. که این مراحل وابسته به اینکه پرواز شما داخلی یا خارجی است فرق می‌کند. حتماً بلیط هواپیما را چک کنید و به‌موقع در فرودگاه باشید.

استفاده از وسایل نقلیه شخصی برای رسیدن به فرودگاه

استفاده از وسایل نقلیه شخصی برای رسیدن به فرودگاه هم دارای مزایا و هم دارای معایبی می‌باشد. ازجمله مزایای آن می‌توان گفت که اگر شما عجله دارید و دسترسی برای وسایل نقلیه عمومی زمان‌بر است می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. همچنین اگر وسایل حمل زیادی داشته باشید بی‌شک استفاده از وسایل شخصی گزینه خوبی است، ولی از معایب آن می‌توان گفت: تصور کنید که تمامی مسافران از وسایل نقلیه شخصی برای رسیدن به فرودگاه استفاده کنند، در این صورت سبب ازدحام شده و ترافیک سنگینی اطراف فرودگاه ایجاد خواهد شد. و همچنین اگر تمامی افراد بخواهند از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند در این صورت آسیب زیان باری به محیط و طبیعت اطراف وارد خواهد شد و همچنین بی‌کار شدن بسیاری از رانندگان و کاهش فرصت شغلی نیز به همراه خواهد داشت.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به فرودگاه

استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به فرودگاه هم دارای مزایا و هم دارای معایبی می‌باشد. بی‌شک شما نیز خودتان یا از اطرافیانتان شنیده‌اید که گاها فرد برای رسیدن به پرواز خود جمله‌هایی از این‌گونه که آقای راننده هرچقدر کرایه من حساب می‌شود مهم نیست فقط منو تا نیم ساعت به فرودگاه برسانید وگرنه پروازم رو از دست می‌دهم. برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید حتماً بلیط هواپیما ی خود را چک کنید. در بلیط هواپیما  زمان دقیق پرواز مشخص‌شده است. با توجه به آن سعی کنید زودتر به سمت فرودگاه حرکت کنید. سفر با وسایل نقلیه عمومی ازآنجاکه به نفع محیط  و طبیعت ما است بسیار به‌صرفه می‌باشد. اگر شما با برنامه‌ریزی خوب بتوانید زمان خود را پیش‌بینی کنید، می‌توانید به‌راحتی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به مقصد خود برسید.